Zbór "Droga Zbawienia" (dawniej – "Ku Zbawieniu")

Szkółka Niedzielna

Czym skorupka za młodu nasiąknie… takie jest powiedzenie.
Poznanie dzieci z Bogiem, przybliżenie Jego dzieł, pokazanie Jego miłości, to idea Szkółki Niedzielnej.
Dziecko chłonie otoczenie, bodźce, które do niego trafiają. Nie krytykuje, nie wyśmiewa, kocha Boga sercem najszczerszym.
Dlatego nauczyciele ze Szkółki Niedzielnej spełniają pewnego rodzaju misję. Misję kształtowania postawy chrześcijanina od najmłodszych lat. A co równie ważne, dzieci ten pokarm przyjmują z ochotą, angażują się, uczą, pracują. Tworzą nowe szeregi osób opowiadających o Bogu i doświadczających Jego ojcowskiej miłości

Zadaniem Szkółki Niedzielnej jest wprowadzanie dzieci w znajomość podstawowych zagadnień nauki zawartej w Piśmie Świętym.

Zajęcia szkółki niedzielnej w roku 2023/2024 odbywają się w dwóch grupach. Uczestniczy w nich 15 dzieci. W służbie tej zaangażowanych jest 7 nauczycieli. Lekcje dla młodszych dzieci prowadzone są w oparciu o podręcznik „Od poznania Boga do posłuszeństwa” wydany przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Misja Edukacja Dojrzałość. Grupa druga korzysta z książki Kay Arthur i Janna Arndt „Boże cudowne stworzenie” – Indukcyjne Studia Biblijne dla dzieci.

Werset przewodni na ten rok pochodzi z 5 Mojż. 4,39:

            „Dowiedz się tedy dzisiaj i weź to sobie do serca,
  że Pan jest Bogiem na niebie w górze i na ziemi w dole, nie ma innego!                          

Raz w miesiącu odbywają się spotkania młodzieżowe dla licealistów i młodzieży szkolnej, na których spędzamy razem czas na zabawie i wspólnym poznawaniu Boga.                       

W pierwszym semestrze dzieci dwukrotnie wystąpiły podczas nabożeństw, śpiewając i recytując wersety z Bibliii: w listopadzie z programem Bóg jest Bogiem żywych oraz 24 grudnia przedstawiły Narodzenie Pana Jezusa jako spełnienie proroctw Izajasza i Micheasza.

W styczniu natomiast zaprosiły swoje koleżanki i kolegów wraz z ich rodzicami na spotkanie „Raduj się świecie” zorganizowane z cyklu Święta Razem” według materiałów CEF  (Społeczność Ewangelizacji Dzieci).

Podczas ferii zimowych ośmioro dzieci ze starszej grupy szkółki spotykało się co dwa dni, by fajnie spędzić wolny czas i pielęgnować dobre relacje w grupie. W pierwszym tygodniu ferii dzieci były  na lodowisku, na sankach, w Jumper Parku oraz świętowały urodziny Abigail.

W drugim tygodniu bawiły się w kręgielni, gdzie grały również w bilard, były na pływalni ze zjeżdżalniami i w kinie, gdzie obejrzały film „Wyfrunięci”. Ostatniego dnia ferii było też dużo atrakcji multimedialnych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Aż miło popatrzeć jak dobrze czują się ze sobą i bawią te nasze dzieciaki :). Wdzięczni jesteśmy Bogu  i  rodzicom, którzy kolejno gościli  dzieci, organizując im czas i serwując pyszne posiłki.

Dziękujemy Panu Bogu za dotychczasowe błogosławieństwa i z modlitwą zaczynamy drugi semestr.