Zbór "Droga Zbawienia" (dawniej – "Ku Zbawieniu")

Kościół w czasie pandemii

W tym niecodziennym okresie związanym z przestrzeganiem zasad mających za zadanie zminimalizować ryzyko zarażeniem się koronawirusem, siłą rzeczy uległa też zmianie forma życia Kościoła. Nasz zbór od 2. tygodni transmituje niedzielne spotkania (bo trudno je nazwać naszymi pełnymi, „normalnymi” nabożeństwami) na naszym kanale Youtube – serdecznie zachęcamy do oglądania. Aż do odwołania pozostaje nam taka forma kultywowania naszych wspólnych spotkań. Tym bardziej zachęcamy do korzystania z elektronicznych dróg wzajemnej komunikacji, w tym śledzenia naszego Facebooka.

Najważniejsze, byśmy trwali w dziecięcej ufności do naszego Boga Ojca, który ma moc zachować od złego, uzdrawiać, wspierać i obdarzać pokojem w każdej sytuacji oraz we wzajemnej pamięci i modlitwie o siebie nawzajem, nasz kościół, nasze miasto, kraj i świat, żeby Chrystus w swojej łasce jak najszybciej doprowadził do zakończenia obecnej pandemii przy jak najmniejszej liczbie ofiar. Módlmy się o rodziny tych, którzy już stracili bliskich, módlmy się o pracowników służby zdrowia oraz władze różnych szczebli, służby mundurowe, pracowników handlu, itp. Wstawiajmy się także za nasze stowarzyszenie i inne tego typu placówki, które zapewniają opiekę osobom w najtrudniejszej sytuacji życiowej, w podeszłym wieku, schorowanym.

Nic nie odłączy nas od miłości Bożej!